Довідка DSPACE

Зміст довідки:

X зачинити це вікно

1. Перегляд
2. Пошук
3. Розширений пошук
4. Пошук по предметному покажчику
5. Фонди
6. Зібрання
7. Реєстрація у  DSpace
8. Відправка матеріалів
    Формати файлів  
9. Абстрактні ідентифікатори
10. Мій архів матеріалів
11. Редагування профілю
12. Підписка на e-mail повідомлення

DSpace дозволяє створювати, поширювати й зберігати електронні ресурси. Тут дається короткий опис функціональних можливостей DSpace, які призначені користувачам, що передбачають використовувати електронні бібліотеки, створені на DSpace, для перегляду їхнього вмісту й введення нових матеріалів у зібрання.  

DSpace організований навколо такого поняття, як фонди, які, як правило, відповідають деяким організаційно-адміністративним структурам, таким як навчальні заклади, департаменти, лабораторії, науково дослідні установи та центи і так далі. В кожному фонді може бути створено будь-яка кількість підфондів та будь-яка кількість зібрань. Будь-яке зібрання може містити будь-яку кількість електронних матеріалів.


1. Перегляд

^ на початок

Перегляд дозволяє послідовно переглянути список матеріалів у певному порядку:

Ви можете зареєструватися в системі якщо:

Відправка - це функція DSpace, що дозволяє користувачам додавати матеріали у DSpace. Процес відправки передбачає заповнення інформації про матеріал, його метаданих, а також вказівки файлів, що завантажуються, складовий електронний матеріал. У кожному фонді розробляється своя власна політика щодо процедури відправки матеріалів у зібрання.

Мій архів матеріалів - це персональна сторінка, що підтримується самим користувачем. Ця сторінка може містити перелік матеріалів, які перебувають у процесі відправлення даним користувачем, або список матеріалів, стосовно яких потрібна особлива увага, наприклад, редагування, рецензування або перевірка. У майбутньому ця сторінка буде підтримувати інформацію про персональні послуги, що надаються  DSpace, наприклад повідомлення по e-mail про додавання нового матеріалу у зібрання.

Редагування профілю дозволяє змінити Ваш пароль.

Про містить інформацію про проект DSpace і його розроблювачах.


2. Пошук

^ на початок

Для організації пошуку по всій електронній бібліотеці DSpace використовуйте область, пофарбовану жовтим кольором, розташовану у верхній частині навігаційної панелі (або пошукову область, розташовану у середній частині домашньої сторінки).

Search Box

Для обмеження простору пошуку конкретним фондом  або зібранням виберіть необхідний фонд/зібрання в спливаючому списку й вкажіть пошуковий вираз в пошуковому віконці цієї сторінки.

Search Box

DSpace використовує механізм пошуку Jakarta Lucene. Далі наведена інформація про організацію пошуку.

Що відшукується з того, що внесено в пошукове віконце (жовтий прямокутник). Слова, що внесені в пошукове віконце, відшукуються в таких полях матеріалу, як заголовок, автори, анотація, серія, спонсор та поля ідентифікатора.

Якщо Ваш сайт допускає повнотекстовий пошук, то вказаний пошуковий вираз буде відшукуватися в повних текстах усіх матеріалів, що зберігаються в архіві. Для одержання додаткової інформації щодо повнотекстового пошуку звертайтеся до Вашого  адміністратора DSpace.

Що не відшукуються - стоп-слова. Механізм пошуку ігнорує деякі слова, які часто зустрічаються в англійській мові, однак є безглуздими з погляду пошуку. До них відносяться:

"a", "and", "are", "as", "at", "be", "but", "by", "for", "if", "in", "into",
"is", "it", "no", "not", "of", "on", "or", "such", "the", "to", "was"

Усікання слів
 
Використовуйте зірочку (*) після частини слова, щоб пошук провадився тільки по указаній частині, наприклад, вираз:

приведе до знаходження матеріалів, що містять слова фізика, фізичний, фізіологогія, фізкультура.

Морфологічний пошук
Механізм пошуку автоматично розширює пошукове слово його різними морфологічними формами, включаючи, множинну форму, минулий час і т.д..

Пошук по фразах
 Для організації пошуку по багатьом словам, що складають фразу, укладіть їх у подвійні лапки ("), наприклад:

Обов’язкова наявність слова
 Розмістіть знак плюс (+) перед словом, якщо воно обов’зково повинно бути присутнім у знайдених матеріалах. Наприклад, що наступний пошуковий вираз вказує, що слово "навчання" є факультативним, а "собаки" обов’язково повинно бути присутнім у матеріалі.

Вилучення небажаних слів
 
Розмістіть знак мінус (-) перед словом, що повинно бути відсутнім у матеріалах, що відшукуються. Альтернативний варіант - використання логічної зв’язки NOT. Таким чином, можна відшукувати матеріали з врахуванням відсутності в них тих або інших слів. Наприклад, при використанні пошукового виразу:

  або  

будуть знайдені матеріали, що містять слово "навчання", але вони одночасно не містять слово "кота".

Логічні вирази

Для побудови більш складних пошукових виразів можуть використовуватися логічні оператори. Зверніть увагу, вони повинні вводитися ПРОПИСНИМИ ЛІТЕРАМИ!

AND - здійснюється пошук тільки тих матеріалів, які містять всі слова або фрази, що з’єднуються цим оператором, наприклад, вираз:


приведе до знаходження матеріалів, що містять як слово "коти" так і слово "собаки".

OR - здійснюється пошук тих матеріалів, які містять принаймні одне зі  слів або фраз, що з’єднуються цим оператором, наприклад, вираз:


приведе до знаходження матеріалів, що містять АБО слово "коти" АБО слово "собаки".

NOT - вказує на необхідність виключення з пошуку тих матеріалів, які містять слово або фразу, що стоїть за цим оператором, наприклад, вираз:


приведе до знаходження всіх таких матеріалів, які містять слово "навчання", але не містять слово "кота".

Допускається використання круглих дужок для групування пошукових термінів. У цьому випадку логічні оператори застосовуються до відповідних груп, наприклад:


3. Розширений пошук

^ на початок

Розширений пошук дозволяє вказати, які саме поля матеріалу беруть участь в організації пошуку, які також можна поєднувати логічними операторами "AND", "OR" та "NOT".

Ви можете обмежити пошук конкретним фондом, вибравши його ім’я в спливаючому меню, розташованому у верхній частині. Якщо пошук повинен виконуватися у всій електронній бібліотеці DSpace, залишіть у цьому меню значення, що встановлюється за замовчуванням.

Потім виберіть поле в лівому стовпчику й введіть слово або фразу в пошукове поле, що розташоване в правому стовпчику. Ви також можете застосувати логічні оператори до пошукових полів клацанням на стрілці, розташованій праворуч від поля "I".

Примітка: Ви повинні послідовно використовувати віконця вводу пошукових виразів. Якщо Ви залишите одне із проміжних полів порожнім, то пошук не буде зроблений.


4. Пошук по предметному покажчику

^ на початок

Керований словник - це набір термінів, які формують словник опису контенту матеріалів. Такі словники формуються відповідними органами по стандартизації для вказівки правил групування матеріалів за категоріями. Це дозволяє організувати пошук матеріалів за їхніми темами.

Фільтрація списку категорії спричинить видалення зі списку тих термінів, які не відповідають фільтру. Терміни, що залишилися, визначають всі підкатегорії в ієрархічній структурі. Розкриття кожної з категорій приведе до показу тільки тих термінів, які відповідають фільтрові.

Для організації пошуку матеріалів по предметному покажчику відзначте ті з них, які потрібні для пошуку до натискання кнопки "Пошук...". У результаті пошуку будуть знайдені ті матеріали, які відповідають визначеній категорії, або кожній з її підкатегорій. Клацання на знаку "+" приводить до розкриття вмісту категорії.


5. Фонди

^ на початок

Контент електронної бібліотеки DSpace об’єднується у фонди, які відповідають організаційним або адміністративним структурам, таким як відділи, лабораторії, дослідницькі центри. Усередині фонду може бути організована необмежена кількість підфондів та необмежена кількість зібрань. Кожне з зібрань може містити необмежену кількість матеріалів. Така структура DSpace надає гнучкість у підтримці  різних потреб фондів, дозволяючи їм:

- визначення, хто саме може поповнювати бібліотеку;

- чи буде існувати процедура рецензування;

- хто буде мати доступ.

Кожний фонд має свою домашню сторінку, на якій наведена необхідна інформація, новини, а також посилання, що відображають область інтересів даного фонду. Крім того, тут присутній список зібрань усередині даного фонду.


6. Зібрання

^ на початок

У фонді DSpace  може бути  створена необмежена кількість зібрань. Зібрання можуть створюватися відповідно до тої або іншої тематичної спрямованості або відповідно до типу інформації (наприклад, статті або набори даних) або відповідно до будь-якого іншого принципу групування електронних ресурсів, прийнятих у фонді. Зібрання можуть мати різні політики та технологічні процеси.

Кожне з зібрань DSpace має свою власну початкову сторінку, що містить необхідну інформацію, новини й посилання, що відображають область інтересів користувачів цього зібрання.


7. Реєстрація в DSpace

^ на початок

При необхідності увійти в ту частину DSpace, що вимагає авторизації, слід вказати свій пароль. Всі користувачі можуть зареєструватися в системі, щоб стати її передплатниками. Деякі з функцій обмеженого доступу, наприклад, відправка матеріалів до бібліотеки, вимагає проходження авторизації у фонді.

Перед першим входом в якості зареєстрованого користувача треба клацнути на посиланні "Новий користувач? Зареєструйтеся!" і далі додержуватися наведених інструкцій. Після цього у діалоговому вікні реєстрації, що з’явиться, слід ввести Вашу адресу електронічної пошти та пароль. Вказувана адреса e-mail повинна містити ім’я користувача та ім’я домену. Адреса не чутлива до регістру.

Приклад: golovko@ukr.net

Введіть Ваш пароль точно так само, як Ви його вказали спочатку. Пам’ятайте, що пароль чутливий до регістра. Натисніть на кнопку "log in" для продовження роботи.


8. Відправка матеріалів

^ на початок

8.1. Припинення процесу відправки метеріалу

^ на початок

У будь-який момент часу процедури відправки матеріалу Ви можете її призупинити й зберегти все, що зробили до цього моменту, для наступного використання. Для цього натисніть на кнопку "Відмінити/Зберегти" у нижній частині сторінки. Введені вами відомості зберігаються для їх наступного використання при продовженні процедури відправки матеріалу. При цьому на сторінці "Мій архів матеріалів" Ви будете сповіщені, що у Вас є активний процес відправки матеріалу. Якщо Ви випадково вийшли із процедури відправки, то її завжди можна відновити на сторінці "Мій архів матеріалів". Також Ви можете припинити процедуру відправлення в будь-який момент часу.


8.2. Вибір зібрання

^ на початок

Процедура відправки матеріалу - овальні кнопки у верхній частині сторінки:

У верхній частині сторінки відправки матеріалу розташовуються 7 овальних кнопок, що представляють процедуру відправки матеріалу. По мірі виконання цієї процедури овальні кнопки змінюють свій колір. У процесі внесення матеріалу можна використовувати ці кнопки для переміщення вперед та назад по процедурі відправки матеріалу. При переміщенні вперед та назад раніше введена інформація не втрачається.

Progress Bar

Вибір зібрання:

Клацніть на стрілці в правій частині спливаючого меню, щоб переглянути список наявних зібрань. Перемістіть курсор на необхідне зібрання та клацніть мишкою.

(Якщо у Вас немає дозволу на внесення матеріалів у зібрання, для одержання необхідної інформації звертайтеся до адміністратора DSpace.)

Ви повинні мати право вводити матеріали у зібрання, що надається в даному фонді. Якщо Ви хочете ввести матеріал, однак необхідний для Вас фонд відсутній, звертайтеся до адміністратора DSpace, щоб вирішити питання про створення в DSpace нового фонду.

Клацніть на кнопці "Далі" для продовження роботи або "Відмінити/Зберегти", щоб призупинити введення матеріалу або його припинити.


8.3.1. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: опис матеріалу: сторінка 1

^ на початок

Якщо Ви відповісте "Так" по кожному з питань цієї сторінки, то Вам буде представлена змінена форма внесення, необхідна для введення додаткової інформації. У противному випадку Вам буде надана "звичайна" форма внесення.

 • Є публікація - Для нового матеріалу, що НЕ був раніше опублікований або розповсюджений, то його дата випуску буде автоматично приписана системою. Якщо ж матеріал був раніше опублікований, натисніть "Так". При цьому виведена Вам форма буде надавати можливість вказати інформацію, що відноситься до публікації матеріалу.
 • Багато файлів - Документ може складатися з множини файлів. Наприклад, файл HTML може містити посилання на файли малюнків (наприклад, файли  JPG або GIF). Інший приклад - стаття може супроводжуватися як файлом даних, таки аудіо- відео-файлами. Якщо це дійсно так, то натисніть "Так".
 • Клацніть на кнопці "Далі" для продовження роботи або "Відмінити/Зберегти", щоб призупинити введення матеріалу або припинити його.


  8.3.2. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: опис матеріалу - сторінка 2

  ^ на початок опису відправки матеріалів

  ^ на початок

  Інформація, що надається на цих двох екранах, являє собою метадані, за допомогою яких здійснюється пошук матеріалів. Чим більш багатий набір метаданих, тим більш легко й зручно шукати матеріал. Тому намагайтеся приписати матеріалу як можна більше полів з метаданими.

  Автор:

  Це може бути фізична особа, організація або служба, відповідальна за створення матеріалу або служба, що зробила внесок у його контент. Натискання кнопки "Додати ще" дозволяє ввести стільки авторів, скільки необхідно. Приклади:

  Author submit

  Якщо автором є організація, то її назву введіть у поле прізвища:

  author submit


  Заголовок:

  Введіть повну офіційну назву матеріалу. Всі матеріали  DSpace повинні мати заголовок!

  title submit


  Інший заголовок: (майте на увазі, що це поле з’являється тільки тоді, коли Ви вказали на першій сторінці, що є додаткові заголовки.)

  Якщо Ваш матеріал альтернативний заголовок, наприклад, на іншій мові, то введіть його тут. Приклад:

  Other title


  Дата публікації: (майте на увазі, що це поле з’являється тільки в тому випадку, коли Ви вказали на першій сторінці, що матеріал був раніше опублікований. Якщо попередніх публікацій не було, то дата буде занесена  системою, коли матеріал потрапить у репозиторій.)

  Якщо матеріал був раніше опублікований, внесіть дату публікації. Якщо Ви не знаєте місяця, залиште значення "(немає місяця)"; у іншому випадку виберіть місяць зі спливаючого списку. Якщо Ви не знаєте день, залиште його порожнім.

  date of issue


  Видавець: (майте на увазі, що це поле з’являється тільки тоді, коли Ви вказали на першій сторінці, що матеріал був раніше опублікований.)

  Укажіть тут назву видавця.


  Посилання на матеріал: (майте на увазі, що це поле з’являється тільки  тоді, коли Ви вказали на першій сторінці, що матеріал був раніше опублікований.)

  Укажіть тут бібліографічне посилання на матеріал, якщо це стаття з журналу або складова частина більшого матеріалу, наприклад, глава книги. Для  статті журналу включіть назву журналу, номер тому, дату й номери сторінок.
  Для  глави книги включіть назву книги, місце публікації, назву видавця, дату й сторінки.


  Номер серії/звіту:

  Деякі з зібрань можуть бути нумерованими серіями, наприклад технічні звіти або робочі матеріали. Якщо це зібрання попадає під якусь категорію, то в поле Ім’я серії повинно стояти стандартне ім’я цієї категорії, що не змінюється, а заповнюється тільки поле Номер звіту або матеріалу. Приклад:

  Series


  Ідентифікатори:

  Якщо Ви знаєте унікальний номер або код, що ідентифікує матеріал, то введіть його тут. Клацніть на стрілці праворуч від спливаючого віконця й виберіть один із запропонованих варіантів. Є такі варіанти:

  Govt.doc # - Урядовий номер матеріалу, наприклад, NASA SP 8084
   ISBN - Міжнародний стандартний номер книги, наприклад,1234-5678-9
   ISSN - Міжнародний стандартний номер серійної будівлі, наприклад,1234-5678
   ISMN - Міжнародний стандартний номер музичного добутку, наприклад, 53001-001-3
   URI - Універсальний ідентифікатор ресурсу, наприклад, http://www.dspace.org/help/submit.html
   Інший - Унікальний ідентифікатор, який приписується матеріалу відповідно до системи ідентифікації, що відрізняється від наведених вище.


  Тип:

  Тип матеріалу. Для вибору більше одного значення зі списку натисніть клавішу "ctrl" або "shift".

  Мова:

  Виберіть мову інтелектуального вмісту Вашого матеріалу. Якщо не підходить мова за замовчуванням (англійська - США), клацніть на стрілці й виберіть мову зі спливаючих меню, наприклад:

  language

  Якщо матеріал не текстовий і поняття мови до нього не застосовне, то виберіть значення Н/П.

  Клацніть на кнопці "Далі" для продовження роботи або "Відмінити/Зберегти", щоб призупинити введення матеріалу або припинити його.


  8.3.3. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: опис матеріалу - сторінка 3

  ^ на початок опису відправки матеріалів

  ^ на початок

  Ключові слова:

  Введіть необхідну кількість ключових слів, що розкривають зміст матеріалу. Чим більше слів Ви введете, тим більша ймовірність, що матеріал буде знайдений під час пошуку. Використовуйте одне віконце вводу для вказівки одного ключового слова або фрази. При натисканні кнопки "Додати ще" надається можливість указати більше ключових слів. Приклади:

  keywords

  У Вашому фонді можуть підтримуватися специфічні словники, таксономії або тезауруси. У такому випадку надається можливість вибирати ключові слова зі списку. У наступних версіях DSpace буде надана можливість використовувати такі списки.


  Реферат:

  Ви можете або зробити копіювання й вставку тексту реферату в це поле, або ввести його безпосередньо. Обмеження на розмір реферату відсутній. Ми настійно рекомендуємо вводити текст реферату для зручності користувачів і розширення можливостей по знаходженню матеріалу.

  Спонсори:

  Якщо матеріал створено при спонсорській підтримці, то Ви можете вказати відомості про спонсорів. Це поле містить довільну інформацію. Приклад:

  sponsor


  Опис:

  Тут Ви можете вказати будь-яку іншу інформацію, що не відбита в попередніх полях і може виявитися корисною користувачам.

  Клацніть на кнопці "Далі" для продовження роботи або "Відмінити/Зберегти", щоб призупинити внесення матеріалу або припинити його.


  8.3.4. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Керований словник

  ^ на початок опису відправки матеріалів  

  ^ на початок

  Керований словник - це набір термінів, що утворюють словник опису вмісту матеріалу. Його підтримують органи по стандартизації для створення стандартного способу категоризації матеріалів, що попадають в архів.

  Точна категоризація матеріалу за допомогою керованого словника збільшує ймовірність того, що в результаті пошуку будуть знайдені релевантні пошуковому виразові матеріали при організації пошуку по одній або декількох електронних бібліотеках.

  Для внесення у форму терміна з керованого словника виберіть "Предметні категорії" зі списку, розташованого під полем внесеня. При цьому відкривається вікно, що містить наявні словники. Ви можете відфільтрувати список словника, як це описано вище, щоб знайти терміни, які найбільш релевантні матеріалу, що вноситься. Після знаходження необхідного терміну клацніть на ньому. При цьому він буде автоматично включений у форму, а спливаюче вікно закриється. Ви можете внести в поле форми стільки термінів, скільки н еобхідно. Скористайтеся кнопкою "Додати ще", розташованою праворуч, щоб додати додаткові поля для внесення.

  Фільтрація списку категорії спричиняє  видалення зі списку термінів, які не відповідають фільтрові. Елементи, що залишилися це - категорії та підкатегорії, які містять термін, що фільтрується на будь-якому рівні ієрархії. Розкриття будь-якої категорії призводить до показу його термінів (або підтермінів), які відповідають фільтрові.


  8.3.5. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Завантаження файлу   

  ^ на початок опису відправки матеріалів

  ^ на початок

  Є два способи вказати ім’я файлу, який далі буде завантажуватися:

  1. Введіть повний шлях і ім’я файлу в поле внесеня й потім клацніть кнопку "Далі" у нижньому правому кутку екрану.
 • Натисніть кнопку "Огляд". При цьому відкривається вікно перегляду файлової структури Вашого диску. Ви можете пересуватися по каталогам і папкам для знаходження необхідного файлу. Зробіть подвійне клацання на імені файлу й воно з’явиться у віконці вводу.
 • Примітка: При використанні браузера Netscape browser за замовчуванням вибирається тип файлу "HTML", тому Ви можете не побачити всіх файлів. Далі показується, як можна побачити всі файли:

  broswe box

  Розкрийте спливаюче меню типів файлів і виберіть варіант "Всі файли (*.*)":

  broswe select box

  broswe box

  Після вибору необхідного файлу натисніть на кнопку "Далі" для продовження завантаження файлу.

  Опис файлу

  Якщо на початку процедури внесення матеріалу Ви вказали, що він складається з більш, ніж одного файлу, то з’являється віконце "Опис файлу". Надавана тут інформація допоможе користувачам зрозуміти, яка саме інформація міститься в кожному з файлів, наприклад, "основний текст статті" або "малюнки" або "комп’ютерна програма" або "набір даних". Введіть опис кожного з файлів і натисніть кнопку "Далі" для продовження процедури внесення матеріалу.


  8.3.6. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Формати файлів  

  ^ на початок опису відправки матеріалів  

  ^ на початок

  Щоб зберігати файл у бібліотеці й здійснювати до нього коректний доступ  слід знати його формат, наприклад, "PDF", "HTML", або "Microsoft Word". Якщо система не розпізнає автоматично формат завантаженого файлу, то Вам треба  його вказати. Якщо формат такого файлу присутній у пропонованому списку, то виберіть його й натисніть кнопку "Внести". Якщо ж формат файлу відсутній у списку, то клацніть на " у списку формат відсутній" ("format not in list") і опишіть формат у текстовому полі, розташованому внизу сторінки. Обов’язково вкажіть додаток, за допомогою якого був створений цей файл, і його версію, наприклад,  "Autodesk AutoCAD R20 for UNIX".

  Для отримання додаткової інформації про формати файлів див. Формати, що підтримуються у DSpace.

  Завантажений файл

  Після завантаження файлу перевірте інформацію в таблиці, щоб переконатися, що він є правильний. Є ще два способи переконатися, що файли завантажені вірно:

  Якщо Ви завантажуєте тільки один файл, клацніть на "Далі", якщо Ви переконалися, що файл завантажено коректно.

  Якщо Ви завантажуєте більше одного файлу, клацніть на кнопці "Додати ще один файл" (вона з’являється, якщо на сторінці  "ПЕРЕДАЧА ДОКУМЕНТУ: опис матеріалу" Ви вказали, що матеріал складається з багатьох файлів). Після завантаження всіх файлів і перевірки їх правильності натисніть кнопку "Далі".

  Якщо Ви завантажуєте сторінку HTML із вкладеними файлами, натисніть кнопку "Додати ще один файл"  і завантажте всі файли, використовувані у файлі html. Після завантаження всіх файлів в стовпчику, відзначеному як "Основний файл", виберіть бітовий потік або файл, що є індексною сторінкою або є самою верхньою сторінкою веб-сторінки. Це гарантує, що всі вкладені файли будуть правильно представлені на сторінці HTML. Потім клацніть кнопку "Далі".

  Контрольні суми

  DSpace генерує контрольну суму MD5 для кожного файлу, що тут зберігається; вона використовується усередині системи для періодичної перевірки цілісності файлів (контрольна сума файлу не змінюється). Ви можете використовувати цю контрольну суму, щоб бути впевненим у тім, що те, що Ви отримали, дійсно відповідає завантаженому Вами файлові.

  Якщо Ви хочете перевірити файл по його контрольній сумі, натисніть на  "Показати контрольні суми" на сторінці "Завантажені файли".  Контрольна сума MD5, що генерується в DSpace,   по кожному з внесених файлів наведена праворуч від імені файлу. При цьому Ви повинні використовувати деяку іншу програму для генерації своїх власних контрольних сум цих файлів для того, щоб переконатися, що вони збігаються. У більшості UNIX-подібних систем (включаючи Mac OS X) використовується md5sum. Наприклад, введіть "md5sum MYFILE" для кожного з файлів, що перевіряються; результуючі відомості будуть виведені на екран. Для Windows є інструментальний засіб MD5: проекспериментуйте з  md5 (розташованою за адресою http://www.fourmilab.ch/md5/), або з md5sum, доступною в пакеті Cygwin ( http://www.cygwin.com/). Всі ці утиліти запускаються з командного рядка й термінального вікна. При використанні утиліти md5 виводиться детальна інформація з файлу, що повинна точно збігатися з тією інформацією, що надається з DSpace.


  8.3.7. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Перевірка 

  ^ на початок опису відправки матеріалів  

  ^ на початок

  Ця сторінка дозволяє проаналізувати інформацію, введену Вами для опису матеріалу. Для редагування цієї інформації клацніть на відповідній кнопці праворуч і скористайтеся овальними кнопками у верхній частині сторінки для переходу на необхідну сторінку опису матеріалу. Якщо все вірно, клацніть на кнопці  "Далі".

  Клацніть на кнопці "Відмінити/Зберегти", щоб призупинити введення матеріалу або припинити його.


  8.3.8. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Ліцензія

  ^ на початок опису відправки матеріалів  

  ^ на початок

  Перш, ніж матеріал потрапить в DSpace, варто переконатися, що користувач згодний із пропонованою ліцензією. Будь ласка, уважно прочитайте ліцензію. Якщо у Вас є питання, звертайтеся до Вашого адміністратора DSpace.


  8.3.9. ВІДПРАВКА МАТЕРІАЛУ: Завершення  

  ^ на початок опису відправки матеріалів  

  ^ на початок

  Отже, Ви успішно завершили процедуру відправки матеріалу в DSpace. Ви пройшли всі етапи цього технологічного процесу. Деякі з зібрань вимагають, щоб потім матеріал пройшов етап редакторської перевірки або рецензування, а інші відразу ж попадають у репозиторій Вашої електронної бібліотеки. Ви отримаєте e-mail-повідомлення, як тільки матеріал буде включений у зібрання, або якщо з якихось причин виникли затримки з таким включенням. Якщо у Вас є питання щодо технологічного процесу включення матеріалів у те або інше зібрання, звертайтеся до особи, відповідальну за її супровід. Ви можете перевірити стан того або іншого Вашого матеріалу на сторінці "Мій архів матеріалів".


  9. АБСТРАКТНІ ІДЕНТИФІКАТОРИ  

  ^ на початок

  Коли Ваш матеріал попадає в репозиторій DSpace, йому привласнюється постійний URL. Це означає, що на відміну від звичайних URL, цей ідентифікатор не буде змінюватися, коли система переноситься на інший комп’ютер, або коли провадяться зміни в самій системі. DSpace відповідає за підтримку цілісності такого ідентифікатора, тому Ви можете без усяких обмежень використовувати його для посилання на матеріал у різних публікаціях або в інших системах обміну інформацією. Такий постійний URL реєструється в Системі абстрактних ідентифікаторів - всеосяжній системі привласнення й управління постійними ідентифікаторами, які відомі як "handles - абстрактні ідентифікатори" для цифрових об’єктів і інших ресурсів в Інтернет. Система абстрактних ідентифікаторів управляється Асоціацією для підтримки національних дослідницьких ініціатив (CNRI), яка  взяла на себе відповідальність за підтримку цієї ініціативи, її стимулювання й просування в публічному Інтернеті.


  10. МІЙ АРХІВ МАТЕРІАЛІВ

  ^ на початок

  Якщо Ви є авторизованим користувачем DSpace або входите до складу штату співробітників, які займаються супроводженням електронної бібліотеки DSpace, то маєте свою власну сторінку DSpace. Тут Ви можете знайти:


  11. РЕДАГУВАННЯ ПРОФІЛЮ  

  ^ на початок

  Ця сторінка дозволяє переглянути й змінити інформацію про себе. Для відкриття такої сторінки Ви повинні ввійти в систему як зареєстрований користувач.


  12. ПІДПИСКА НА E-MAIL-повідомлення 

  ^ на початок

  Користувач може підписатися на одержання щоденних e-mail-повідомлень про нові надходження у зібрання електронної бібліотеки. Користувач може підписатися на будь-яку кількість зібрань матеріалів. Для такої підписки:


  ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ...

  ^ на початок

  Для одержання допомоги щодо використання DSpace і функціонування конкретного сайту звертайтеся до Адміністратора DSpace.

  Для одержання загальної інформації про DSpace і її нові можливості звертайтеся на Веб-сайт DSpace.