Школа учителем стоїть

Учителю - ти нації ядро
Інстанція найвища наша школа
Бо там кується Щастя і Добро!

Велике слово - школа! Це найкращий скарб кожного народу, це ключ золотий, що розмикає пута несвідомосіті, це шлях до волі, до науки, до добробуту. Саме школу і вчителя поставили українці в один ряд зі словами, рівноцінними життю - Бог, Україна, мати, рідна мова.
...Промайнуло 85 літ та в селі пам'ятають подружжя вчителів Дичкевичів: Тетяну - вчительку молодших класів та Михайла - директора школи. Не так легко було керувати школою, а ще важче бути жінкою директора школи. Вчила дітей порядності, привчала до охайності, сіяла в душах школярів пошану до духовних цінностей свого народу. Та найбільше вдячні люди були їй за те, що постійно опікувалася молодими жінками, допомагаючи появлятися на світ Божий немовлятам. Були вони добрими батьками і виховали сина Ореста та дочку Люсю.
...Із приходом в школу директора Майбродського Володимира Федоровича навчання протікало спокійним впевненим руслом. Високий, вродливий, підтягнутий, із левиною чуприною, недавній фронтовик прихилив до себе серця учнів та батьків. Виховував в учнів почуття патріотизму, гордості за свій народ, підкреслюючи його нескореність. Із розумінням та великим тактом ставилася ця шляхетна інтелігентна людина до учнів, жителів села. Був зразком впевненості,порядності, а також добрим сім'янином. Важко сказати скільком учням і зрілим людям ця людина допомогла здобути середню освіту через вечірню школу у ті скрутні часи, але про це пам’ятають! Гордяться цією людиною внуки та правнуки!
Гордимося, що вчителем історії в роки війни у нас працював Ігор Кирилович Свешніков(1915-1995), у майбутньому – відомий археолог, який проводив розкопки у Звенигорі та Берестечку. Стиль керівництва школою Маріїю Никифорівною Федунин, математика за фахом, люди і вчителі визнавали жорстоким, але її високі знання, вимогливість, працелюбність жителі села ставлять за приклад теперішнім і майбутнім вчителям. … Молодим енергійним парубком очолив нашу школу в1964 році Садляк Володимир Антонович. Сам був акуратний і енергійний., і цього ж вимагав від учнів та вчителів. Принциповим, знаючим, ерудованим завучем тоді була Букеда Анастасія Михайлівна
… У1967 році директором школи став Зарицький Василь Михайлович. Строгий, вимогливий керівник та вчитель історії доклав чимало зусиль, щоб у школі зростали мудрі ввічливі діти. Чимало зусиль приклав для того, щоб добудувати школу, зробити реконструкцію старого приміщення школи. …Вже 25 років очолює школу вчитель вищої категорії, відмінник народної освіти У країни Бандровський Богдан Михайлович. Тут панує царство науки, вимогливості та взаєморозуміння, бо його створили і вдосконалюють: Федишин Н.І., Шрам М. М., Джала О. М., Омелян Л. В., Войчишин М. Я.,Боса Г. С., Карпель Г. М., Кобилянська М.Р., Юськів М. В., Горчаківська Л. М., Ліпська Б. О., Ониськів Н. В., Буряк З. С., Подусівська М. М., Квасниця П. М., Нагуляк Л. М., Юськів М. Ю., Копець Г. І.

Учні нашої школи дуже люблять і шанують своїх вчителів, тому щороку вони присвячують їм свято "Вчитель - незгасна зоря", вкладаючи у нього вірність, щирість та любов своїх юних сердець.

Повернутись на попередню