Визначні місця

Особливою гордістю Глинян є невелика старенька дерев’яна церква Успення Пресвятоі Богородиці, можливо, одна з найстаріших в окрузі. Церква ця – живий свідок історії нашого краю, бо збудована ще в 1624 році. Пам'ятає вона страшні часи монгольських і турецько-татарських нападів, лихоліття австрійського, польського, німецького і більшовицького поневолень. Пам'ятає також великих українських гетьманів Богдана Хмельницького і Івана Мазепу , війська яких в 1648 і 1705 роках, в часи славних визвольних походів на захід, таборилися в нашому місті і його околицях.

 Церква славиться не тільки своєю давністю, а й тим, що на Святвечір 1936 року надприродним способом самовідновився запрестольний образ Розп'яття Ісуса Христа. За спогадами місцевих мешканців, у старенькому дерев’яному храмі з’явилося дивне світло – сіяв образ, на якого в той час моло хто звертав увагу. Зараз це Розп’яття оздоровляє людей від тяжких хвороб, що приїжджають до нього не тільки з різних областей України, а й з інших країн.
  • Оскільки церква Успення Пресвятої Богородиці була вже старою, і головне, дуже малою, що не вміщала в собі навіть десятої частини віруючих, Християнська Рада міста в 1889 році вирішила спорудити в Глинянах нову, велику, простору церкву. Місцем для неї було обрано невеликий пагорб, майже посередині міста. Будівництво храму очолили парох о. Филимон Решитилович і найактивніші члени церковного комітету. Будувалася церква на доброчинні пожертви людей частини Глинян і всього Замістя. Вагомий внесок в будівництво надала родина графині Потуліцької, яка володіла значною частиною земель довкола Глинян. Будівництво церкви було завершено в 1894 році, освячено і названо іменем святого Миколая. Освячував цю церкву греко – католицький Архієпископ Львівський Кир Сильвестер Самбратович.
  •  

     

    Головна

     

      Природа

     

      Рідне місто

     

      Трохи про школу

     

      Визначні місця

     

     

     

     

     

    Ми навчаємось

    в